Čo je to ZUMBA®

ZUMBA® je nový dynamický fitness program, ktorý v sebe spája prvky aeróbneho cvičenia a latinsko-amerických tancov. Využíva základné kroky tanečných štýlov ako Salsa, Reggaeton, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Chacha, Samba, Calypso Cumbie a mnohých ďalších. Na hudobné motívy sú motívy tanečné, takže cieľom nieje počítať kroky, ale počúvať hudbu. Tento druh tanca je založený na princípe prerušovaného kardio tréningu, kde sa strieda svižná časť s pomalou a v tejto kombinácii dochádza ku spalovaniu tukov a efektívnemu formovaniu celého tela. 

Nemusíte sa ale báť, že byste mohli zaostávaťi! Aby se vám v Zumbe darilo, nemusíte vedieť tancovať. Na hodinách sa najskôr začína s veľmi jednoduchými zostavami, ktoré sa postupne dopĺňajú o nové prvky, a zvládnuť ich tak môže skutočne každý. Na lekciu Zumby nepotrebujete mať žiadne tanečné či fitness skúsenosti, je navrhnutá pre každého bez rozdielu veku, váhy či kondície. 

ZUMBA® je zábava! Počas hodiny spálite až 500 kalórií a pritom budete žiariť úsmevom od ucha k uchu. Ani si neuvedomíte, že cvičíte, nemusíte premýšľať nad žiadnymi zložitými krokmi a budete se cítit ako na party. Zumba je úžasná pre myseľ, telo i dušu. Po cvičení sa nebude môcť dočkať ďalšej lekcie!

ZUMBA® nieje hodina aerobicu ani tanečný tréning. ZUMBA®je jedna veľká party!!!

 

Navštívte oficiálne stránky Zumba.com