Zumba na Facebooku

Najčítanejšie články za 30 dní

Spriatelené weby

Po stopách zumba songov III
Nedeľa, 20 Jún 2010 15:27

Ahojte,

"do zubov" sme si opäť zobrali ďalšie songy, ktoré vám budú z nášho letného Zumba repertoáru určite povedomé. Opäť sa ukázalo, že nátura sveta "latino" je v prvom rade o speve, tanci a zábave. Čo dodať, azda len...A leto môže začať Cool.


PEGATE

Pegate je chutná portorikánska Plena (folklór pochádzajúci z tejto krajiny), ktorá obsahuje zopár afrických rytmov. Slovo „pegar/pegate“ znamená držať – v tomto kontexte „pegate un poco más“ znamená poď tancovať bližšie. Spevák sa snaží vášnivo ľuďom odovzdať informáciu aby sa nebránili absolútnemu odovzdaniu sa hudbe. Taktiež spomenie ako prináša “la cosa buena” - dobrú vec ľuďom. A svojím songom ju skutočne aj prinesie.

Sebavedomo som „moviendo las caderas“ pohyboval bokmi. “Que como decía mi madre bailando todo se arregla“ – ako moja matka zvykla hovoriť, tanec napraví všetko (odstráni všetky problémy) Wink


CELIA CRUZ - LA VIDA ES UN CARNAVAL

V tomto songu temperamentná speváčka Celia Cruz hovorí o tom, aký je život krásny, pretože je to jeden veľký karneval. Odkazuje tým, ktorí sa cítia na svete osamelí, že vždy je tu niekto pre nich.

"Oh, oh, oh, Ay, no hay que llorar, que la vida es un carnaval, y las penas se van cantando." - Oh, nie je dôvod pre slzy, život je karneval, spevom môžeš odstrániť všetky svoje starosti.

V závere songu ešte odkazuje komu je určený, kto potrebuje byť mocnou silou spevu napravený. Smile

Tu začína každá veta slovami "Para aquellos que" - Všetkým, ktorí...si vždy sťažujú, vedia len kritizovať, používajú zbrane, znečisťujú, ktorí rozpútavajú vojny, žijú v hriechu, zle s nami zaobchádzajú, z ktorých nám je zle.


Všetky naše popisy Zumba pesničiek nájdete v sekcii Po stopách Zumba songov.
 
Zumba v Tlmačoch
Piatok, 18 Jún 2010 23:19

Zumba bude počas letných mesiacov v Tlmačoch presunutá z času 19:15 na 19:45. Podľa počasia uvidíme, či budeme cvičiť vonku alebo vo vnútri telocvične základnej školy. Už dnes to teda roztočíme v novom čase Smile

 
Waka Waka

Najväčším Zumba hitom týchto dní a možno aj Zumba hitom leta (ako to naša anketa
naznačuje Smile ) je song Shakira - Waka Waka, ktorý je v prvom rade oficiálnou hymnou
tohtoročných Majstrovstiev sveta vo futbale. Vo štvrtok 10.6. sa pri príležitosti otvorenia
tejto významnej športovej udalosti odohral v Afrike mega koncert, kde nemohla chýbať
Shakira a jej Waka Waka. Prvé video je z tejto udalosti a druhé už so Zumba
choreografiou, Wink

 
 
 
Nová anketa
Piatok, 11 Jún 2010 21:07
Kto spozoroval novú anketu na stránke? Hor-sa do hlasovania Wink Nech vieme, ktoré pesničky udržať a ktoré zase nahradiť novými Smile. Zumbáčky, nezabúdajte taktiež raz za čas nazrieť do sekcie Napísali o Zumbe. Pravidelne sa tam zobrazujú aktuálne články o Zumbe zo slovenských médií. 
 
Zumba songy a deň detí
Nedeľa, 06 Jún 2010 13:19

Ahojte Smile,

v sekcii Zumba songy sa už nachádzajú aktuálne skladby, ktoré ste na našich hodinách mohli počas mesiaca máj počuť. Do pozornosti taktiež dávame v poradí už tretiu reportáž Levickej televízie, kde sa naša Zumba dostala do hľadáčika kamier. MDD v DK Družba - detičky a Lucka Méresová v hlavnej úlohe od stopáže 1:19 Smile. Reportáž nájdete tu (po kliknutí sa otvorí nové okno).

 
<< Začiatok < Predošlý 111 112 113 114 115 116 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 112 z 116

Súvisiace články