Zumba na Facebooku

Najčítanejšie články za 30 dní

Spriatelené weby

Zumba leto
Štvrtok, 15 Júl 2010 22:32

Zumba v exteriéry fičí vo veľkom. V Bratislave, Leviciach a Tlmačoch sa lúčime so slnečným dňom 2x do týždňa pod holým nebom Cool . Zumbáčky, nezabúdajte na pitný režim, ortuť teplomera síce podvečer o niečo klesne, netreba to však podceňovať.

ZUMBAAAAA!!! 

PS: Internet je plný článkov a webov zaoberajúcich sa Zumbou, zväčša nám však tento fenomén len predstavia. Ak máte chuť si prečítať trošku niečo iné http://www.vitalia.cz/clanky/zumba-to-je-narez/ Smile

 
Nové Zumba Songy
Nedeľa, 04 Júl 2010 22:17

Ahojte,

keďže jún už máme za sebou, nájdete nové Zumba pesničky v sekcii Zumba songyAko predpovede počasia napovedajú, ani v blízkej dobe sa nebudeme dusiť v telocvični. Nasávanie príjemnej atmosféry letných večerov za sprievodu latinsko-americkej hudby môže byť vynikajúcou bodkou za krásnym dňom. Cool

 
Idem na Zumbu prvýkrát

Čo musím vedieť pred prvou hodinou Zumby:

1. Podstatné je vedieť, že nie je dôležité, či idete rovnakou nohou, alebo rukou ako inštruktorka, najdôležitejšie je aby ste mali RADOSŤ Z POHYBU. Niektorí ľudia si po prvej hodine povedia: „Zumba je super, ale mne to vôbec nešlo, už sa nepôjdem strápňovať“. Títo ľudia robia obrovskú chybu! A preto SA NIKDY NEVZDÁVAJTE PO PRVEJ HODINE! Pesničky a choreografie sa každú hodinu opakujú a pomaly obmieňajú. Ak ste si pripadali na prvej hodine ako nemehlo, na druhej to bude už na 100% lepšie, pretože choreografie budete poznať Wink.

2.ZUMBA NIE JE AEROBIK, inštruktorka nekričí pri každom kroku jeho názov ako je to pri tomto druhu cvičenia. Pri Zumbe inštruktorka používa neverbálnu komunikáciu - ukazuje do akej strany ideme, atď. Takže ak prídete na Zumbu a inštruktorka počas cvičenia nebude nič rozprávať – nečudujte sa. 

3. Na hodinu si nezabudnite PRINIESŤ ŠPORTOVÉ OBLEČENIE A OBUV, jednoducho v čom sa cítite absolútne pohodlne. Nemusíte priamo na hodinu prísť v športovom, môžete sa prezliecť na mieste v šatni. Nezabúdajte taktiež na PITNÝ REŽIM, fľaša s vodou by mala byť súčasťou Vašej výbavy na Zumbu. 

4. Zumba má byť cvičenie, pri ktorom zabudnete, že cvičíte. USMIEVAJTE SA, KRIČTE, TLIESKAJTE, ZABÁVAJTE SA, NECHAJTE SA UNÁŠAŤ HUDBOU! Na Zumbe Vás nikto nekritizuje, pokojne sa uvoľnite a vytancujte si dobrú náladu a postavičku.

5. Zumba hodina trvá 60 MINÚT. Prvá pesnička je špeciálna - na rozcvičenie a zahriatie tela. Zvyšné sú tradičné "zumbácke", kde sa striedajú rôzne štýly tancov a zároveň sa striedajú rýchle a pomalé songy. Posledná pesnička je pomalá na uvoľnenie a ponaťahovanie svalov - strečing. Je veľmi dôležité, aby nás po Zumbe nič nebolelo, nemali sme svalovku, iba úsmev na tvári. Wink

Vyskúšajte si Zumbu v Bratislave a Leviciach - termíny hodín

 
Zumba v Leviciach novinky
Streda, 23 Jún 2010 23:04

Už dávnejšie sme vám v diskusii sľubovali rozšírenie hodín v meste Levice a rovnako Zumbu vonku Cool. Poradilo sa zabiť obe muchy jednou ranou Smile. 2. júla v piatok začíname cvičiť Zumbu v priestoroch krásnej novo-zrekonštruovanej telocvične 4. základnej školy. Telocvičňa sa nachádza na ulici "Pri podlužianke" neďaleko CK Junior, takže pokiaľ vám vyhovovala poloha Estrádnej sály, budete určite spokojní aj s našou novou lokalitou, ktorej nespornou výhodou je možnosť cvičenia vonku na špeciálnom ihrisku. Stretávať sa spolu budeme každý piatok a nedeľu o 19:30. Ak nám náhodou počasie nebude priať, cvičí sa samozrejme v interiéry telocvičňe, v takom prípade si so sebou nezabudnite priniesť vhodnú obuv s bielou podrážkou. Takže nezabúdajte, posledná Zumba v Estrádnej sále sa bude konať túto nedeľu 27.júna a 2.júla sa už vidíme na štrtej ZéeŠke Wink

PS: A mimochodom, prvá hodina je pre všetkým úplne zadarmo, takže so sebou zoberte všetkých známych, ktorí doteraz zumbovali len vo svojich sľuboch. 

Tešíme sa na vás, Zumba vonku je absolútne úžasná! Laughing

 

 
Po stopách zumba songov III
Nedeľa, 20 Jún 2010 15:27

Ahojte,

"do zubov" sme si opäť zobrali ďalšie songy, ktoré vám budú z nášho letného Zumba repertoáru určite povedomé. Opäť sa ukázalo, že nátura sveta "latino" je v prvom rade o speve, tanci a zábave. Čo dodať, azda len...A leto môže začať Cool.


PEGATE

Pegate je chutná portorikánska Plena (folklór pochádzajúci z tejto krajiny), ktorá obsahuje zopár afrických rytmov. Slovo „pegar/pegate“ znamená držať – v tomto kontexte „pegate un poco más“ znamená poď tancovať bližšie. Spevák sa snaží vášnivo ľuďom odovzdať informáciu aby sa nebránili absolútnemu odovzdaniu sa hudbe. Taktiež spomenie ako prináša “la cosa buena” - dobrú vec ľuďom. A svojím songom ju skutočne aj prinesie.

Sebavedomo som „moviendo las caderas“ pohyboval bokmi. “Que como decía mi madre bailando todo se arregla“ – ako moja matka zvykla hovoriť, tanec napraví všetko (odstráni všetky problémy) Wink


CELIA CRUZ - LA VIDA ES UN CARNAVAL

V tomto songu temperamentná speváčka Celia Cruz hovorí o tom, aký je život krásny, pretože je to jeden veľký karneval. Odkazuje tým, ktorí sa cítia na svete osamelí, že vždy je tu niekto pre nich.

"Oh, oh, oh, Ay, no hay que llorar, que la vida es un carnaval, y las penas se van cantando." - Oh, nie je dôvod pre slzy, život je karneval, spevom môžeš odstrániť všetky svoje starosti.

V závere songu ešte odkazuje komu je určený, kto potrebuje byť mocnou silou spevu napravený. Smile

Tu začína každá veta slovami "Para aquellos que" - Všetkým, ktorí...si vždy sťažujú, vedia len kritizovať, používajú zbrane, znečisťujú, ktorí rozpútavajú vojny, žijú v hriechu, zle s nami zaobchádzajú, z ktorých nám je zle.


Všetky naše popisy Zumba pesničiek nájdete v sekcii Po stopách Zumba songov.
 
<< Začiatok < Predošlý 111 112 113 114 115 116 117 Nasledujúca > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Súvisiace články