6 dôvodov, prečo sa Zumba oplatí!

Tanečné rytmy salsy, samby, merengue či cumbie v kombinácií s fitness prvkami. To nie je nič iné ako zamaskované cvičenie s menom Zumba. Táto kombinácia má toľko pozitívnych účinkov na naše zdravie! Tancovať predsa môže každý, tak pomôžme nielen nášmu telu, ale aj mysli. A viete o tom, že priaznivci Zumby nevravia „mal by som si zacvičiť“ , ale „neviem sa dočkať ďalšieho cvičenia!“

Vďaka cvičeniu Zumby posilňujeme srdce, pľúca, kosti, svaly, mozog, zlepšujeme rovnováhu, znižujeme bolesť, spomaľujeme proces starnutia a nehovoriac o tom, že si pritom formujeme postavu. A to všetko počas jednej hodiny! Aké sú teda hlavné benefity Zumby?

1. Striedaním rýchlych a pomalších rytmov posilňujeme srdce a pľúca. Počas rýchlejšieho tempa srdcová frekvencia dosiahne až 200 úderov za minútu. Naše pľúca majú tiež o prácu postarané, pretože za minútu, v závislosti od veku a kondície, urobia od 12 až do 20 vdychov, čo je takmer dvojnásobok ako za normálneho stavu, čím zvyšujeme ich odolnosť a výdrž.

2. Zumbou si rozhýbeme celé telo a tak zvyšujeme fyzickú kondíciu a spaľujeme kalórie. Po pravidelných návštevách hodín Zumby bude pre každého odmenou, že po schodoch vybehne bez problémov, či pobehne na autobus bez zadýchania. Tanečný pohyb je šetrný dokonca aj k našim kostiam. Znie to neuveriteľne, ale rozhýbaním celej našej kostry, sú naše kosti pevnejšie a tak zabraňujeme vzniku osteoporózy.

3. Hormón šťastia - endorfín Smile. Náš mozog sa tiež neulieva. Vďaka impulzom, ktoré prijíma,

vydáva hormón endorfín, ktorý nám zaručuje, že po cvičení sme plní energie a šťastia Smile. Tieto látky prirodzene potláčajú nervové napätie, zmierňujú depresie a pôsobia upokojujúco. Zumba má aj neuveriteľný vplyv na našu psychiku a na zvyšovanie nášho sebavedomia. Pri dobrej nálade sa znižuje aj bolesť, dodáva nám čarovný úsmev a prináša dobrú náladu.

4. Nové priateľstvá. V kolektíve veľmi rýchlo spoznáme nových ľudí. Niekto ešte pochybuje, že  Zumba spája ľudí? Wink

5. Tancovať môže každý -  tvrdia učitelia latinskoamerických tancov , ale za predpokladu, že bude rešpektovať fyzické hranice svojho tela a brať do úvahy svoj vek. A keďže Zumba je kombinácia rôznych latinsko- amerických tancov, je to nesporný dôkaz toho, že Zumba je naozaj pre všetky vekové kategórie.

6. Nepotrebujete partnera. V porovnaní s latinsko- americkými tancami napríklad sambou, je toto ďalšia nesporná výhoda Zumby. Taktiež Zumba precvičuje viac problematických partií tela, ktoré samba neprecvičuje. Pozrite si nasledujúci obrázok a posúďte sami.

A nakoniec tu máme malé porovnanie koľko spaľujeme pri jednotlivých tancoch. Len aby sa nezabudlo, pri Zumbe sa spáli až 1000 kalórii za hodinu! To je takmer desatina kilogramu! Samozrejme, záleží aj na vašom nasadení  Smile.