Po stopách Zumba songov

Ahojte,

na sekciu "Po stopách Zumba songov" nezabúdame a preto sa začiatkom nového roka skúsime dostať do tajov pesničiek, ktoré momentálne kraľujú našim hodinám Zumby Wink

HELLA DECALÉ


„Hella“ v preklade znamená Vitajte, “decalé” zase odkazuje na “Côte d'Ivoire” alebo Pobrežie Slonoviny – tanec nazývaný podobne “coupe decalé”. Tento francúzsky reggeaton (jedna časť je dokonca odspievaná v Creolskom jazyku) nás pozýva tancovať národný tanec.
Spevák hovorí, nie je to komplikované: stačí trošku zrýchliť, rozhýbať telo. Dúfam, že cítiš horúčavu, ktorá prinúti Tvoju dušu a srdce cítiť vibrácie.
At 2:02 “1 pas à gauche , 1 pas à droite “ = jeden krok doľava, jeden krok doprava.


VETE


Pesnička začína hlasným skríknutím ženy pýtajúcej sa muža kde je, spevák následne začína „Ay, mujer…no sé lo que voy a hacer contigo“ alebo Ay, žena...Neviem čo si s Tebou počnem – a následne venuje túto pesničku všetkým pojašeným ženám. S nádychom humoru útočí na svoju šibnutú priateľku – vyčíta jej, aká žiarlivá a bláznivá je, napriek tomu ako veľmi ju on miluje a čo všetko by pre ňu urobil. Choď, potrebujem už pokoj...bye, bye, bye.
„Vete“ = Choď
“Estás mal de la cabeza” = Si šibnutá 

TUNAK TUNAK TUN

Názov songu „Tunak Tunak Tun“ nemá nejaký konkrétny význam. Venovaný je spevákovej milenke. Hovorí: „Miláčik môj, počúvaj hlas svojho srdca. Poď a miluj ma – Svet hýri množstvom farieb, nie je dobrý ani zlý. Poďme sa smiať. Predstav si, že sme na mesiaci […], nikto tu nieje, nám podobný. Náš život je v Božích rukách.