Zakladateľ Zumby ochutnal i trdelník - rozhovor o návšteve Beta v Prahe

Po prvýkrát v histórii fanúšikovia Zumby zo Slovenskej a Českej republiky už nemuseli kvôli stretnutiu so zakladateľom Zumby - Betom Perezom preletieť polovicu sveta, Beto navštívil 7.5.2011 Prahu! Vystúpil ako hlavný hosť akcie CORNY WELLNESS MARATHON, na ktorom nám počas dvoch hodín predviedol, aký je skvelý tanečník, charizmatický človek a v neposlednom rade fešák Wink

Za tieto dve hodinky s Betom sa v O2 aréne v Prahe zišlo takmer 4 000 fanúšikov Zumby. Samozrejme, nechýbali sme tam ani my - Zumba maniačky zo Slovenska SmilePočas celej Betovej návštevy Prahy mu spoločnosť robila i naša Danielka Česneková zo Slovenka, ktorá ako jediná na Slovensku školí inštruktorov Zumby. Poskytla nám exkluzívny rozhovor o Betovi Perezovi! Chcete vedieť aký je v skutočnosti človek a hlavne kedy zavíta k nám na Slovensko? Nech sa páči, čítajte ďalej.

 

Danielka, ako sa podarilo „dotiahnuť“ Beta do Prahy? Bolo to náročné?

Chceli sme Beta pozvať k nám už dlhšie, ale čakali sme na vhodnú príležitosť. V spolupráci s organizátorom akcie Wellness Marathon 2011 a českou Zumba inštruktorkou Petrou Červenákovou oslovili americkú Zumba kanceláriu, že práve toto je tá akcia, kde by mal prísť. Myšlienka bola na svete, no nasledovalo dlhé presviedčanie a „ pílenie“ uší kompetentným osobám v USA. Najskôr povedali nie, lebo Beto mal v tom čase naplánované iné povinnosti, ale nakoniec sa to podarilo! To bol len začiatok našej niekoľkomesačnej práce... Ale myslím, že výsledok stál za to Smile.

Podľa našich informácii Beto priletel vo štvrtok 5.5.2011 do Prahy a Prahu si užil 4 dni. Počas celého pobytu si mu robila spoločnosť?

Beto a jeho tím prišiel vo štvrtok ráno na letisko do Prahy a celý čas sme ho sprevádzali.

Aký ste mali program?

Vo štvrtok sme si pozreli Prahu, prechádzali sme sa po centre mesta, Beto ochutnal české pivo a trdelníkSmile. Večer sme vyrazili do známeho latino podniku v Prahe. V piatok sme mali celodenný maratón po českých médiách (TV, rádio, tlačová konferencia) a v sobotu bol deň D s nabitým programom. Ďalšie rozhovory pre médiá, mítingy, autogramiáda, ale hlavne skvelá Zumba party s 3500 účastníkmi. Po minuloročnej Zumba Convention to bola Betova 2.najväčšia Zumba hodina.

  
Opíš nám Beta Pereza, to že je veľký fešák a na svoj vek vyzerá úžasne vieme. Zaujíma nás jeho povaha a vlastnosti.

Beto má obrovskú charizmu, ale to asi tiež všetci viete Smile. Je to veľmi milý a spontánny človek.

Beto Perez je človek, ktorý má milióny fanúšikov po celom svete. Dokonca médiá prirovnali spoločnosť Zumba fitness k jednej z najúspešnejších spoločností Apple. Má Beto hviezdne maniere?

Určite nie. Beto veľmi dlho pracoval, aby tento úspech dosiahol a stojí nohami pevne na zemi. Nikdy nezabudne poďakovať ľudom okolo seba, ktorí k tomuto úspechu prispeli – najmä svoju tímu a všetkým nadšeným Zumba inštruktorom, ktorí pomáhajú tento program podporovať a rozvíjať ďalej.

Vieme, že Beta poznáš už niekoľko rokov, bola si pri zrode Zumby v Amerike. Zmenil sa Beto od vtedy?

Áno, s Betom sme sa prvý krát stretli už na mojom prvom Zumba školení v roku 2005. Odvtedy zapracoval na svojej angličtine, profesionalite, choreografiách aj postave. Tvrdo pracuje, aby sa neustále zlepšoval a je to vidno!

 

Vieš nám odpovedať na otázku, prečo Beto pri toľkých fanúšičkách je stále slobodný?

Na to by asi musel odpovedať on sám Smile.

Na akcii Beto Perez& Corny Welness maratóne, kde Beto počas svojej návštevy v Prahe 07.05.2011 vystupoval, bolo cca 4 000 ľudí. Ako hodnotíš túto akciu? Malo to podľa teba úroveň? Dalo sa cvičiť v takomto dave?

Je pravda, že ľudí bolo veľmi veľa, podľa môjho názoru to bolo tak „na doraz“. Ak by to bolo na mne, určite by som kapacitu upravila. Na druhej strane, pri takejto akcii nejde len o cvičenie, ale aj o celkovú atmosféru, náladu, show, krásny pocit z toho, že sa stretne 3500 ľudí, ktorých spája nadšenie pre tanec, hudbu, zábavu a Zumba program. Z tohto pohľadu to bola krásna akcia s neopakovateľnou atmosférou.

Vieš nám povedať s akými dojmami a pocitmi odchádzal Beto z Českej republiky? Neľutoval svoju návštevu?

Bol veľmi spokojný a budeme robiť všetko preto, aby sa vrátil a budúci rok! Myslím, že jeho návšteva u nás bola vyjadrením toho, že Zumba má v Čechách a na Slovensku veľmi silnú pozíciu. Pre mňa to bola tak trošku aj odmena za všetky hodiny, dni, týždne, mesiace a roky práce na tom, aby sa u nás Zumba dostala tam kde dnes je... Všade Smile.

Zumba má na Slovensku obrovský úspech. Cvičí sa v každom meste a dokonca skoro v každej dedine. Myslíš si, že Beto Perez raz navštívi aj naše Slovensko?

Už sme o tom debatovali. Myslím, že ak by bol niekto schopný zorganizovať takúto veľkú akciu aj u nás, skúsili by sme ho presvedčiť Smile.

Ďakujeme za rozhovor!

Otázky kládla: Lucia Méresová
Odpovedala: Daniela Česneková
Zdroj fotografií: www.zumbaonline.cz

Pozrite si tiež videoreportáž z celého Corny Wellness maratónu, kde okrem Beta precvičovalo aj mnoho ďalších hviezd zo sveta fitness.