Krásne lýtka so Zumbou a Teleránom 2.časť

Obdobie sukničiek a šortiek pomaličky odchádza. A práve pre tých, ktorí sú tomu radi, (pretože neradi svoje nohy  vystavovali na obdiv) je určený tento článok. Veríme, že po pravidelnom tréningu sa už o niekoľko mesiacov vyberiete na nákup novej sukničky Wink. Veď povedzme si pravdu, kto z nás sa už neobzrel za ženou s krásne vypracovanými lýtkami?  

Chôdza, chodenie po schodoch, či obyčajné státie. Určite si poviete, že veď lýtka namáhame každý deň. Tak prečo ich nemáme všetci také sexi?

Naše lýtka sú zvyknuté na namáhanie a preto im musíme venovať oveľa viac času ako iným partiám, aby sme začali vidieť výsledky. Čiže budete okrem pravidelného tréningu potrebovať aj kúsok trpezlivosti. 

Plávanie, beh, bicyklovanie. To sú ideálne športy na vypracovanie krásnych lýtok. Avšak do bazéna sa nám už v chladnejších mesiacoch priveľmi nechce, behať v sychravom počasí tiež nie je najpríjemnejšie a stacionárny bicykel nám už slúži ako vešiak na oblečenie? Tak si poďme ukázať niekoľko cvikov, ktoré môžete cvičiť kdekoľvek, aj pri televízore, či v práci. Smile

Nasledovné cviky na lýtka sú nenáročné a zvládne ich naozaj každý. Po osvojení jednotlivých cvikov si môžete zacvičiť špeciálnu posilňovaciu Zumba choreografiu. Predsalen - keď spojíme tanec, skvelú hudbu a špeciálne cviky, aj to nudné posilňovanie je hneď zábavnejšie. A o to nám ide. Aby ste sa do cvičenia nemuseli nútiť, ale aby ste sa na cvičenie tešili Smile.

1. Cvik: Výpony

Stojím vzpriamene, nohy mám mierne rozkročené a dvíham sa na špičky. Keď som na špičkách vydýchnem, na zemi nadýchnem. Opakujem aspoň 10 krát. Tento cvik je možné robiť aj v práci za písacím stolom. Takže žiadne výhovorky tipu „nemám čas“ Wink.

2. Cvik: Výpony na jednej nohe

Presne ten istý cvik, avšak jednu nohu zdvihnem a namáham len jedno lýtko, po niekoľkých opakovaniach

druhé. Tento cvik je náročnejší na udržanie rovnováhy. Môžeme sa pridržiavať stoličky, alebo steny.

3. Cvik: Výpony na schodoch
Ak máme doma steper, alebo akýkoľvek schodík, výpony môžeme robiť ešte efektívnejšie. Ide opäť dvíhanie sa na špičky, pričom stojíme na konci schodíku, či stepera.

Máte to? Cviky odskúšané, natrénované a môžeme si vyskúšať celú Zumba choreografiu? Nech sa páči, naša špeciálna Zumba choreografia pre posilnenie lýtok. Salsaton od skupiny Clave Cubana: 

Pozrite si aj 1.časť Sexi zadok so Zumbou

Fotospomienka: Pána Dr. Iľka sme sa spýtali, či nám vie povedať aká bude zima. Povedal, že to sa ešte predpovedať nedá. Avšak my to vieme: so Zumbou bude mimoriadne horúca Wink.