Inštruktorka Lucia

Meno: Lucia Méresová
Telefón: 0910 484 060
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Moje hodiny v Bratislave a Leviciach

 

Môj príbeh, alebo "Ako som sa dostala k Zumbe a prečo som sa pred každou hodinou modlila"

Čím ste chceli byť, keď ste boli malí? U mňa to bola buď gymnastka, krasokorčuliarka, alebo tanečníčka. Záležalo od toho, aký film som práve dopozerala. Či po tisíci krát Hriešny tanec, Ľadové ostrie, alebo iný.

Teraz však viem, čo mali všetky moje obľúbené filmy spoločné - pohyb a jeho krásu. Neviem, či práve im vďačím za to, že som sa do tanca už od malička zamilovala, ale keďže v mojej rodine nie sú žiadni tanečníci (dokonca ani športovci), je to dosť možné Smile.

Lucia Meresova tanec uz od malicka
Na parkete som bola pri každej rodinnej oslave ako prvá
Smile

Už na základnej škole sme si so sestrou zakladali rôzne tanečné skupiny (ja, ona a ešte nejaká spolužiačka, ktorá sa na to dala nahovoriť), na maškarnom plese sme boli buď Spice Girls, (ktoré síce nevedeli spievať, ale aspoň vedeli tancovať Smile), tanečná víla, alebo mažoretky. Naši rodičia videli, že tanec je nášmu srdcu blízky a preto nás prihlásili na krúžok moderných tancov.

Postupne som sa dostala do tanečnej skupiny Fanatic dance group, kde som sa venovala moderným tancom, na strednej to boli latinsko-americké tance a rôzne súťaže s nimi spojené.


Cha-cha, jive, rumba, či samba. To bol môj celý svet na strednej
Smile

Keď som sa však dostala na vysokú školu a hľadala nového tanečného partnera, nie a nie ho nájsť. Bola som z toho deprimovaná, že moju tanečnú kariéru musím zavesiť na klinec. Až som jedného dňa našla niečo oveľa lepšie. ZUMBU! Nepotrebovala som  partnera, celú hodinu hrali moje najobľúbenejšie latino pesničky, krásne pohyby a po hodine neuveriteľná záplava endorfínov a dobrej nálady.

"Bolo to proste wau!"

Po pár hodinách Zumby a po mojom nadšení v očiach zakaždým, ako som o tom rozprávala frajerovi (momentálne už snúbencovi) Peťovi, navrhol mi, aby som začala Zumbu precvičovať. Bola to síce pekná predstava, ale ako vysokoškolská študentka, som nemala zbytočných niekoľko stoviek eur na kurz inštruktora a už vôbec nie vedomosti ako si rozbehnúť svoje vlastné hodiny. On ich však mal, preto mi kurz zaplatil a spoločnými silami sme začali s prvými hodinami Zumby. Peťo ako počítačový maniak mi urobil túto webovú stránku, polepili sme plagátmi takmer celé mesto, nacvičila som si prvé choreografie a každú hodinu som sa modlila, aby prišli nejakí ľudia.

Na začiatku ich chodilo málo. Keďže sme mali jeden v druhom veľkú podporu, nevzdávali sme sa a skúšali to ďalej. Oplatilo sa. Momentálne sa už nemusím pred každou hodinou modliť, aby ľudia prišli. Stačí ak na hodine vidím samé usmiate tváre a hneď viem, že na Zumbe nie sú posledný krát.

"Mám obrovskú radosť, keď vidím aké úžasné veci sa dejú vďaka Zumbe!"

Keď sú zrazu ľuďom po hodinách veľké nohavice, keď sa aj najväčšie tanečné drievko zrazu krásne hýbe po parkete, keď vznikajú nové priateľstvá, dokonca aj lásky, keď majú ženy po hodine tak dobrú náladu, že ich vlastní muži nespoznávajú, keď si vďaka Zumbe nájde niekto prácu, keď už vedia choreografie naspamäť a už ani mňa nepotrebujú, keď sa zrazu cítia o 30 rokov mladšie...a veľa ďalších krásnych keď.


Aj takto to môže vyzerať po hodine Zumby
Smile

Veľa ľudí sa ma pýta, čo robím teraz, keď som skončila vysokú školu. Pri mojej odpovedi „venujem sa Zumbe“ sa dosť začudujú. Áno, som inžinierka ekonómie, ktorá sa venuje predcvičovaniu Zumby na plný úväzok. Po škole som mala 2 možnosti: nájsť si prácu, dávať všetky svoje vedomosti niekomu inému, nestíhať Zumbu, resp. stíhať ju s vyplazeným jazykom, alebo neísť do práce a naplno sa venovať tomu, čo milujem.

Odpoveď bola pre mňa jednoznačná! Počas dňa predcvičujem pre deti v škôlkach a školách, nacvičujem pesničky, píšem články, organizujem akcie, dovolenky, pracujem na nových projektoch a po večeroch Zumba na plný plyn Laughing.

Na záver vám ešte musím napísať, čo všetko som vďaka Zumbe získala. Zumba mi dala okrem možnosti neustále spoznávať skvelých ľudí, skvelých zážitkov s nimi (napr. na Zumba pobytoch, dovolenkách, či Zumba maratónov) aj novú postavu.


Predtým ako som začala so Zumbou som mala o pekných pár kíl navyše.

"Nikdy sa mi spaľovanie kalórií nezdalo také jednoduché a hlavne nikdy to pre mňa nebola taká zábava ako pri Zumbe!

Schudla som vyše 10 kíl! A to bez akejkoľvek diéty. Viac o tom ako sa mi to podarilo a ako sa to môže podariť aj vám sa budete môcť dočítať v mojom e-Booku „ Ako schudnúť so Zumbou za 30 dní“. Ako túto knižku získať? Stačí sa prihlásiť do nášho newslettra (KLIK) a získate ju ZADARMO.

Nesmierne sa teším na všetkých, ktorí si prídu k nám zacvičiť a už teraz sa neviem dočkať našej ďalšej hodiny. Wink


Zopár informácií o mojej "Zumba kariére":

  • V roku 2012 som predcvičovala pondelky a piatky v Teleráne na TV Markíza. Výber z mojich cvikov si môžete pozrieť tu.

Získané certifikáty v oblasti fitness: 

 Zumba® Basic (Bratislava, 12.-13.12.2009)         

  Zumba® Basic 2 (Bratislava, 16.10.2010)

 Zumba® Aqua (Bratislava, 29.7.2011)

Aerobic kurz (Brno, 4.- 6.2.2011)  

 Zumba® Toning (Budapešť, 22.10.2012)

Integrated Power Stretch, (Trnava, 3. 11.2012)

Body work, (Topoľčany, 19.1.2013)

Kid fit (Topoľčany, 23.3.2013)

Akreditovaný výživový poradca (Topoľčany, 3.5-8.5. 2013)

 Praktické výživové poradenstvo (Praha, 12.10-13.10. 2013)

Osobný tréner I.triedy vo fitness centre (Topoľčany, 28.9.- 6.10.2013)

Dynamic Pump (Bratislava, 12.4.2014)

 Power& Core (Trnava, 10.05.2014)

Zumba Pro skills (Bratislava, 31. 10. 2014)

 Zdravý chrbát (Trnava, 6.9.2014) 

  Tělesně - nutriční diagnostika v praxi (Praha, 23.11. 2014)

Core 1 (Praha, 1.11.2014)