Ako a kedy začať so Zumbou?

Letné prázdniny odchádzajú na ročný odpočinok, deťom sa hrnú slzy do očí pri pomyslení na nástup do školy a myslím si, že všetkým bude smutno za tými najslnečnejšími mesiacmi roka. Na druhej strane vo všetkom negatívnom sa dá nájsť aj niečo pozitívne. A tým je určite začiatok novej „Zumba sezóny“.

Počas prázdnin bolo množstvo hodín Zumby zrušených a práve od septembra štartujú. Takže ak vás už teraz bolí hlava zo školy, práce, alebo vašich školopovinných detí, nevadí. Zumba je liek na všetky problémy! Ak ste s ňou doteraz nezačali len preto, že ste sa báli prísť na zabehnuté hodiny Zumby, teraz je ten správny čas.

Kde najst Zumba lekcie

Ako začať so Zumbou?

Nemusíte si pred prvou hodinou Zumby dať žiadne lekcie pred počítačom a pri zapnutých YouTube videách. A hlavne žiadne odkladanie! Ak ju naozaj chcete vyskúšať, nestrácajte už ani sekundu, lebo prídete o úžasné hodiny, priateľstvá, zážitky a ešte veľa sprievodných vecí, ktoré so sebou Zumba prináša Wink.

Kde chodiť na Zumbu?

Po pár rokoch, čo Zumba na Slovensku už nie je neznáme slovo, sa Zumba rozšírila do 

všetkých kútov našej krajiny. Väčšina ľudí ide na hodinu Zumby, ktorú mu odporučí známy. Ak takého nemáte, rozpis všetkých hodín Zumby na Slovensku nájdete v tomto vyhľadávači (KLIK)  

Ako nájsť tú najlepšiu hodinu?Zumba kamosky

Keďže na väčšinu hodín Zumby si kupujete jednorázový vstup, môžete pokojne vyskúšať niekoľko rôznych inštruktorov a z nich si vybrať toho, ktorý vám najviac vyhovuje. Každý inštruktor je iný, s rozdielnym štýlom vedenia hodiny, preto ak vám nesedel ten prvý, skúste ešte ďalších a určite si medzi nimi nájdete toho svojho. Určite sa to oplatí, aj keď hodinu Zumby nebudete mať 200 m od domu.

 

 

Kedy začať so Zumbou?

Ak ste doteraz neskúsili hodinu Zumby, pretože ste nechceli prísť na zabehnutú hodinu, odporúčame začať práve od septembra. V septembri začínajú mnohé inštruktorky novú sezónu a určite bude na hodinách množstvo ľudí, ktorí idú na Zumbu po prvýkrát a preto bude hodina prispôsobená začiatočníkom. Spravidla však platí, že so Zumbou je možné začať kedykoľvek. Pretože hodiny Zumby na seba nenadväzujú.

Ako často chodiť na Zumbu?

Závisí od vašich cieľov. Ak vám stačí raz za čas si prevetrať hlavu, môžete prísť na Zumbu aj raz za mesiac. Ak by ste však po Zumbe chceli vidieť výsledky na postave, mali by ste na ňu zavítať aspoň 2-3 krát za týždeň.

Mám chodiť na Zumbu aj keď nechcem chudnúť?

Zumba dokáže krásne vyformovať postavu. A to poteší aj tú najštíhlejšiu ženu na Zumbe. Veď kto by nechcel vypracované ruky či chrbát? Takže rozhodne áno! Veď Zumba je šport. A šport nie je len o chudnutí, ale aj o vyventilovaní si mysle, či udržiavaní sa v dobrej kondícii.

Zumba v Bratislave a Leviciach 

Ste z Bratislavy alebo Levíc a hľadáte Zumbu v okolí? Vyskúšajte naše hodiny Zumby na Nevädzovej 3 v Ružinove a na 4.ZŠ pri Podlužianke v Levicach. Presný rozpis TU (KLIK)