Fitness upratovanie

Viete o tom, že aj doma si môžete urobiť fitness centrum? A to bez drahých prístrojov! Postačí vám na to zopár pomôcok, ktoré doma určite máte. Pripravte si vedro, gauč, vankúš, uterák, stoličku a ideme na to Smile.

Môžete si zacvičiť napríklad aj pri upratovaní, ale aj pri pozeraní televízie, či sedení za počítačom. Pozrite si poslednú časť seriálu "Pekná postava s Teleránom", ktorú vám dĺžime už od decembra.

1. Cvik - s vedrom s vodou: 

Vedro nemusíte používať len na umývanie podlahy! Urobte si z neho pomôcku, ktorá vám pomôže získať krásne ramená a to príťahmi k brade. Uchopte vedro do oboch rúk, nohy rozkročte naširoko, špičky vytočte von, kolená pokrčte. Pozerajte sa priamo dopredu, lakte ťahajte smerom nahor a priťahujte vedro k brade. Keď máte vedro dole, urobte nádych, hore výdych. Koľko príťahov máte spraviť? 15 po 3 série.2. Cvik - so sedačkou v obývačke:

Už žiadna ovísajúca koža na rukách! S cvičením tricepsového svalstva a sedačkou v obývačke

to bude malina. Chyťte sa kraja sedačky, nohy mierne pokrčte, pozerajte dopredu a chodidlami sa zaprite o zem. Dole urobte nádych, hore výdych. Dávajte si pozor aby ste mali vystretý chrbát a kopírovali kraj sedačky. Tento cvik spravte 15 x po 3 série.

3. Cvik - s vankúšom:

Vnútorné stehná, zadok, spodný chrbát a panvové dno si precvičíme s pomocou vankúša. Ľahneme si na chrbát, vankúš si dáme medzi kolená, dlane smerujú do zeme. S výdychom zdvihneme panvu hore a zatačím do vankúša, s nádychom uvoľním a panvu položím na zem. Je dôležité vo výpone hore zatiahnuť aj panvové dno. Robím 3 série po 30 opakovaní.4. Cvik - s uterákom:

Uterák námtaktiež môže poslúžiť ako skvelý cvičebný nástroj. Uchopím ho do oboch rúk, ruky zdvihnem pred seba a otáčam sa do strán. Skvelý a jednoduchý cvik na zoštíhlenie pásu.

5. Cvik- so stoličkou:

Ak máte doma pevnú a stabilnú stoličku, nemusíte ju používať len na sedenie. Môžete si s ňou aj zacvičiť. A to napríklad takto: sadnite si na koniec stoličky, ruky zohnite v lakťoch do pravého uhla a dvíhajte nad hlavu, pričom lopatky tlačím k sebe a súčasne aj vystierajte nohy. Môžem si do rúk vziať aj fľašky s vodou, alebo činky a zamakať ešte viac. Keď sú ruky hore urobte nádych a dole výdych. Týmto stoličkovým cvikom posilníte chrbát a stehná.