Nová postava, nové priateľstvá, či úsmev na tvári, a to všetko vďaka Zumbe. Prečítajte si inšpiratívne príbehy našich Zumbáčok.

A aké boli vaše začiatky so Zumbou? Pošlite nám aj váš príbeh na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a my ho veľmi radi zverejníme Wink.

Ako sa naša Zumbáčka Linda zamilovala do Zumby

Už ako malá som bola veľmi živé dieťa, stále som pobehovala, milovala som bláznenie sa na ihrisku... a v neposlednom rade, vždy keď na MTV bežala nejaká z mojich obľúbených pesničiek, mala som obrovskú radosť a začala som tancovať. Innocent. Keď však prišiel čas zvoliť si akému tancu sa budem venovať, nevedela som čo si mám vybrať...

Keď som mala štyri roky a nadváhu, mama ma prihlásila na ľudové tance. Zo začiatku ma to bavilo, ale pomaly postupne som strácala záujem a motiváciu. Neskôr som začala ešte aj chorľavieť a po dvoch rokoch chodenia-nechodenia som s ľudovkami nadobro skončila.

Potom prišla škola a keďže som bola odmalička veľmi tvorivá, zamerala som sa na niekoľko rokov len na výtvarnú. V štvrtej triede, tuším to bolo tiež pod vplyvom

Danielkina záľuba: Zumba! :-)

Tanec je môj život, už od prvého ročníka som začala chodiť na aerobik a potom to už išlo samé. Zumba, plávanie, hokej, futbal.  Hokej môj život. V škole sme mali Zumbu a aj mávame každý piatok a chodím aj na Luckine hodiny, ktoré mi určite pomáhajú k dobrej postave.

O Lucke som sa dopočula len z Telerána a potom som začala chodiť na jej hodiny. Určite zaberajú, lebo jej choreografie sú SUPER Smile.

Na plávanie som chodila štyri roky a stále som len priberala... Na Zumbu chodím možno 2 mesiace 4 krát do týždňa a už som schudla 7 kíl. Určite sa aj viac usmievam, lebo som šťastná a mám radosť, že som niečo dosiahla.  Zumbu cvičí  aj moja mamina, na ktorú to má tiež veľmi veľký účinok Wink.


Zumbu milujem a mám ju všade :-D

Zumba a nové priateľstá - o tom je Evkin príbeh

Môj príbeh možno nie je ničím zaujímavý, ale je o tom ako mi Zumba zmenila život a stala sa mojím životným štýlom.

Takmer presne pred tromi rokmi sa ma tréner v posilňovni do ktorej som chodila 3-4x týždenne spýtal: Ty nie si na Zumbe, dnes je prvá hodina a sú tam všetky baby z okolia????“

„Hmmm.." , povedala som si, ja môžem nejakú zumbu...no veď viete čo!" Keď sa ma však už asi piata kamarátka spýtala, či som bola v sobotu na Zumbe, začalo ma to, slušne povedané, hnevať a tak som sa na ten zázrak menom „ZUMBA“ vybrala. Veď čo...trénovaná som, hýbať sa viem, brnkačka...

Prišiel ten deň, moja prvá hodina Zumby a.... plná telocvičňa, mladučká inštruktorka , plná

Ďalší Zumba príbeh - Ako Soňa schudla 6 kíl za 2 mesiace

Prečítajte si ďalší príbeh z nášho seriálu "Zumba príbehy". Tento nám zaslala Soňa, ktorú osobne stretávame na hodinách Zumby v Bratislave.

"Som jedna z množstva dievčat (žien), ktoré majú veľké predstavy, ale málo pevnej vôle a odvahy (teda aspoň do nedávna tomu tak bolo). Vždy som závidela postavy chudým ženám, no nikdy som neskúsila urobiť prvý krok k tomu, aby som aspoň trošku vyzerala ako ony.

Nechcem tým povedať, že som bola obézna, ale predstava o mojom telesnom vzhľade bola predsa len iná.

Už na základnej škole som patrila k tým najvyšším a tak trošku robustnejším dievčatám. Takto sa to so mnou

Ako je Barborka vďaka našej Zumbe o krok bližšie k vysnívanej postave

Aj keď zumbujem len dva mesiace, veľký výsledok ešte nie je extra vidieť, no ja to cítim!. Predovšetkým to cíti moje telo. Okrem toho, že som za necelé 2 mesiace schudla 8 kíl, zmenila mi Zumba predovšetkým môj život.

Celý život som mala problém s tým, "ako vyzerám". Skúšala som rôzne diéty, ale nič nevydržalo večne. Navštevovala som rôzne fitness centrá, ale vždy som tam chodila s tým, že "OCH, nechce sa mi" :) Až jedného dňa, mi kamarátka napísala, poď vyskúšame zumbu. Prvá reakcia bola "Neblázni, to bude riadna hanba".

Musím povedať, že sama by som nikdy v živote nezačala chodiť, keby nebolo mojej kamarátky Lucky Smile (PS: nemyslím našu super trénerku Lucku, ale moju najlepšiu bývalú spolubývajúcu). Smile

Mimochodom, keď už som pri našej trénerke, musím povedať, že som mala možnosť spoznať