Nová postava, nové priateľstvá, či úsmev na tvári, a to všetko vďaka Zumbe. Prečítajte si inšpiratívne príbehy našich Zumbáčok.

A aké boli vaše začiatky so Zumbou? Pošlite nám aj váš príbeh na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a my ho veľmi radi zverejníme Wink.

Ako sa naša Zumbáčka Linda zamilovala do Zumby

Už ako malá som bola veľmi živé dieťa, stále som pobehovala, milovala som bláznenie sa na ihrisku... a v neposlednom rade, vždy keď na MTV bežala nejaká z mojich obľúbených pesničiek, mala som obrovskú radosť a začala som tancovať. Innocent. Keď však prišiel čas zvoliť si akému tancu sa budem venovať, nevedela som čo si mám vybrať...

Keď som mala štyri roky a nadváhu, mama ma prihlásila na ľudové tance. Zo začiatku ma to bavilo, ale pomaly postupne som strácala záujem a motiváciu. Neskôr som začala ešte aj chorľavieť a po dvoch rokoch chodenia-nechodenia som s ľudovkami nadobro skončila.

Potom prišla škola a keďže som bola odmalička veľmi tvorivá, zamerala som sa na niekoľko rokov len na výtvarnú. V štvrtej triede, tuším to bolo tiež pod vplyvom

Read moreAko sa naša Zumbáčka Linda zamilovala do Zumby

Danielkina záľuba: Zumba! :-)

Tanec je môj život, už od prvého ročníka som začala chodiť na aerobik a potom to už išlo samé. Zumba, plávanie, hokej, futbal.  Hokej môj život. V škole sme mali Zumbu a aj mávame každý piatok a chodím aj na Luckine hodiny, ktoré mi určite pomáhajú k dobrej postave.

O Lucke som sa dopočula len z Telerána a potom som začala chodiť na jej hodiny. Určite zaberajú, lebo jej choreografie sú SUPER Smile.

Na plávanie som chodila štyri roky a stále som len priberala... Na Zumbu chodím možno 2 mesiace 4 krát do týždňa a už som schudla 7 kíl. Určite sa aj viac usmievam, lebo som šťastná a mám radosť, že som niečo dosiahla.  Zumbu cvičí  aj moja mamina, na ktorú to má tiež veľmi veľký účinok Wink.


Zumbu milujem a mám ju všade :-D

Zumba a nové priateľstá - o tom je Evkin príbeh

Môj príbeh možno nie je ničím zaujímavý, ale je o tom ako mi Zumba zmenila život a stala sa mojím životným štýlom.

Takmer presne pred tromi rokmi sa ma tréner v posilňovni do ktorej som chodila 3-4x týždenne spýtal: Ty nie si na Zumbe, dnes je prvá hodina a sú tam všetky baby z okolia????“

„Hmmm.." , povedala som si, ja môžem nejakú zumbu...no veď viete čo!" Keď sa ma však už asi piata kamarátka spýtala, či som bola v sobotu na Zumbe, začalo ma to, slušne povedané, hnevať a tak som sa na ten zázrak menom „ZUMBA“ vybrala. Veď čo...trénovaná som, hýbať sa viem, brnkačka...

Prišiel ten deň, moja prvá hodina Zumby a.... plná telocvičňa, mladučká inštruktorka , plná

Read moreZumba a nové priateľstá - o tom je Evkin príbeh

Ďalší Zumba príbeh - Ako Soňa schudla 6 kíl za 2 mesiace

Prečítajte si ďalší príbeh z nášho seriálu "Zumba príbehy". Tento nám zaslala Soňa, ktorú osobne stretávame na hodinách Zumby v Bratislave.

"Som jedna z množstva dievčat (žien), ktoré majú veľké predstavy, ale málo pevnej vôle a odvahy (teda aspoň do nedávna tomu tak bolo). Vždy som závidela postavy chudým ženám, no nikdy som neskúsila urobiť prvý krok k tomu, aby som aspoň trošku vyzerala ako ony.

Nechcem tým povedať, že som bola obézna, ale predstava o mojom telesnom vzhľade bola predsa len iná.

Už na základnej škole som patrila k tým najvyšším a tak trošku robustnejším dievčatám. Takto sa to so mnou

Read moreĎalší Zumba príbeh - Ako Soňa schudla 6 kíl za 2 mesiace

Ako je Barborka vďaka našej Zumbe o krok bližšie k vysnívanej postave

Aj keď zumbujem len dva mesiace, veľký výsledok ešte nie je extra vidieť, no ja to cítim!. Predovšetkým to cíti moje telo. Okrem toho, že som za necelé 2 mesiace schudla 8 kíl, zmenila mi Zumba predovšetkým môj život.

Celý život som mala problém s tým, "ako vyzerám". Skúšala som rôzne diéty, ale nič nevydržalo večne. Navštevovala som rôzne fitness centrá, ale vždy som tam chodila s tým, že "OCH, nechce sa mi" :) Až jedného dňa, mi kamarátka napísala, poď vyskúšame zumbu. Prvá reakcia bola "Neblázni, to bude riadna hanba".

Musím povedať, že sama by som nikdy v živote nezačala chodiť, keby nebolo mojej kamarátky Lucky Smile (PS: nemyslím našu super trénerku Lucku, ale moju najlepšiu bývalú spolubývajúcu). Smile

Mimochodom, keď už som pri našej trénerke, musím povedať, že som mala možnosť spoznať

Read moreAko je Barborka vďaka našej Zumbe o krok bližšie k vysnívanej postave