10 tipov ako v Novom roku skoncovať s diétami

Minulý mesiac sme pre vás napísali článok o dôvodoch prečo sa oplatí cvičiť aj v decembri. V januári to je každému nad slnko jasné - aj keď je vonku treskúca zima, vianočné prejedanie nás donúti zájsť do telocvične (napríklad na Zumbu Wink), aby sme mali aspoň trošku lepšie svedomie z toho čo sme si počas sviatkov „zavarili“. 

Avšak ako pri cvičení zostať po celý rok a nielen v januári vám prinášame v nasledujúcom článku. A nielen to. Vysnívaná postava bez správnej životosprávy nepôjde, aj keby ste cvičili každý deň. Preto sme zhrnuli niekoľko rád, ktoré by ste si v Novom roku mali vziať k srdcu, začať používať a potom už žiadnu slávnu, kamarátkou odskúšanú, či v časopise vyčítanú diétu nebudete potrebovať.

ako schudnut po novom roku

1. Zavítajte do telocvične. Nie 3x do mesiaca, ale minimálne 2x do týždňa!

Po vianočných sviatkoch cvičíme poctivo. Prečo nám to však nevydrží po celý rok? Nemáme čas, nemáme chuť, nemáme...Áno sú to výhovorky, ktoré však s istotou máme vždy v zásobe. Jedna z motivácií, ako sa prinútiť chodiť častejšie cvičiť je: nenútiť sa! Ak vás cvičenie bude baviť, ako napr. našich Zumba maniakov, do cvičenia sa nebudete musieť nútiť. Ak potrebujete ešte trošku do pravidelného cvičenia podstrčiť, kúpte si permanentku s limitovanou platnosťou.

2. Nedržte diétu, zmeňte životný štýl!

Ak by ste sa dali na diétu, vydržíte ju držať niekoľko dní a ste opäť v starých koľajach. Ak však od základov zmeníte vaše stravovacie návyky, ručička na váhe pôjde postupne dole a vy sa prestanete týrať Wink.

 

Chudnutie motivačný obrázok

3. Nejedzte odpadky!

Myslíte si, že odpadky jedia len bezdomovci? Mýlite sa! Robíme to aj my, žiaľ

nevedomky. Nepozeráme si zloženie potravín, nakupujeme často krát tie najlacnejšie potraviny, či „ fitness produkty“ z reklám. Naše rady sú:

•    Pri nákupe si začnite pozerať zloženie výrobkov, aj keď vám to zo začiatku možno predĺži váš nákup v potravinách, onedlho už budete presne vedieť po ktorých produktoch máte siahnuť. Že sa v tých miniatúrnych hieroglyfoch na zadných stranách obalov vôbec nevyznáte? Prečítajte si na internete zopár článkov o nebezpečných prídavných (niekedy až karcinogénnych) látkach v potravinách a určite budete hneď múdrejší. (napr. viete o tom, že z raňajkových cereálií Fitness od spoločnosti Nestlé sa človek stáva často tučnejším ako fit? Nehovoriac o raňajkových vločkách pre deti Cini-Minis, či Cookie Crisp plných cukru.)

•    Dajte prednosť domácej kuchyni pred reštauráciami. Vy si predsa dokážete navariť oveľa kvalitnejšie ako v reštauráciách. Tam totižto vôbec neviete čo vám naservírujú do toho pekne upraveného a chutného jedla. Pre inšpiráciu nakuknite do našej kuchárskej sekcie Wink.

•    Jedzte čo najviac zeleniny. Ak sa neviete donútiť konzumovať zeleninu každý deň, kúpte si kvalitný odšťavovač a odšťavte si zeleninu každý deň. My tak robievame a môžeme s istotou povedať, že zeleninové šťavy sú veľkou pochúťkou!

zdrave jedlo

4. Zlepšite kvalitu vášho spánku

Našli sme jeden skvelý článok. Ak sa vám niekedy stane, že ste po zobudení unavený, alebo máte iné problémy so spánkom, určite si ho prečítajte: http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/mat-dobry-spanok-je-dnes-umenie.html5. Dajte si predsavzatia

Nie sú zbytočné a už vôbec nie nesplniteľné. Ak vám to pár rokov za sebou nevyšlo, možno ste si ich len nestanovili dosť vážne. Zapíšte si na papier všetko, čo si chcete tento rok splniť, očíslujte si ich od 1 po 3 (1-tka sú najdôležitejšie) a vyberte si iba tie najdôležitejšie a zamerajte sa na ne naplno. Samozrejme, môžete si povedať aj to, že tento rok si už radšej nebudete dávať žiadne predsavzatie, ale potom nečakajte žiadne splnené sny a ciele.

6. Prekonávajte svoje hranice

Myslíte si, že mať svalovku je zlé? Práve naopak! Je to jeden z príznakov, že napredujete stále vpred. Ak ju už pri vašom cvičení vôbec nemávate, pridajte si ešte zopár domácich cvikov, alebo zvýšte intenzitu, či zlepšite techniku vášho cvičenia.

Zumba chudnutie rady

7. Usmievajte sa Smile

Nejaký múdry človek povedal, že úsmev je krivka, ktorá všetko napraví. Usmievajte sa nielen keď vám niekto povie vtip, ale aj na predavačku v obchode, či na Zumbe. Uvidíte, že sa vám úsmev vráti a život bude hneď o trošku krajší Smile.

8. Začnite viac čítať. Nie noviny a časopisy

Celý život sa učíme. Nielen v škole, od druhých, či na vlastných chybách. Učiť a vzdelávať sa môžeme i čítaním kníh. Rôznych motivačných či osobného rozvoja. Skúste to, možno vám knihy zmenia myslenie a dovedú vás práve k tomu po čom celý život túžite.

9. Neprehnáňajte to s prácou

Pracujete nonstop od rána až kým neľahnete do postele? Áno, uživiť sa v dnešnej dobe nie je jednoduché, ale snažte sa každý deň si nájsť aspoň pár hodiniek na oddych a regeneráciu síl.10. Začnite makať na svojom tele

Svaly sú naším najcennejším majetkom od narodenia až po smrť. Vďaka nim môžeme mať skvelú kondíciu, vitalitu a byť plný energie. Ak milujete Zumbu, navštívte naše hodiny, alebo ak myslíte, že sa donútite cvičiť pravidelne posilňovacie prvky aj doma, začnite čo najskôr.

Držíme Vám palce aby ste sa už o pár mesiacov pozreli do zrkadla a povedali si, že vyzeráte naozaj báječne Wink