José Garcia na Kubánskej Zumbe: kedy sa cíti najlepšie na svete?

José Garcia. Už na prvé počutie je všetkým jasné, že to Slovák nebude. Tento charizmatický človek pochádza z Peru, žije na Slovensku a miluje tanec. Je nielen skvelý tanečník, ale aj DJ. A už o niekoľko dní ho budete môcť spoznať aj vy. Zasadne totižto za mixážny pult na Kubánskej Zumba noci v Leviciach! Ešte pred tým ako príde, trošku sme ho vyspovedali Smile.

Vieme o tebe, že pochádzaš z Peru a momentálne žiješ v Košiciach. Ako si sa z takej diaľky dostal na Slovensko? Smile

Dostal som sa sem lietadlom, LaughingLaughingLaughing. Dôvodom bolo, že moja manželka je z Košíc. Po mnohých rokoch života v Londýne sme sa rozhodli prísť žiť na Slovensko.Ako sa ti na Slovensku páči a čomu sa tu venuješ?

Slovensko je malá krásna krajina, je tu prekrásna príroda, dobré jedlo a pálenka

samozrejme prekrásne ženy, takže som veľmi šťastný, že tu teraz žijem. Na Slovensku pracujem hlavne ako Zumba a salsa inštruktor a tiež som DJ. Taktiež mám tanečnú skupinu Salsa Caliente. Takže akékoľvek pracovné ponuky pokojne volajte na 0949... .... Smile

Čo ťa najviac baví? učiť salsu, precvičovať Zumbu, či hrať na latino akciách?    

V prvom rade, každá práca je iná. Mám ich všetky rád rovnako. Hodiny Zumby sú plné energických a veselých žien. Salsa je viac oddychová, je tam väčší kontakt s ľuďmi a tiež tam môžem ukázať časť svojej kultúry. Práca DJ-a, to je nočný život, kde každý bez rozdielu veku, pohlavia sa chce zabávať a som šťastný, že práve ja som ten človek, ktorý im tú radosť môže dať.Prezraď nám ako to vyzerá v Peru. Viac sa tam tancuje, vedia ľudia lepšie tancovať ako na Slovensku?

Samozrejme, že Peruánci sú oveľa lepší tanečníci ako Slo....  :-D Nie, nie, srandujem. Tanec a a hudba sú v Peru všade. V autobusoch, v škole, v práci, na pláži, na uliciach. Je to súčasť našej kultúry. Máme veľa problémov, nielen v Peru, ale v celej Latinskej Amerike a často krát hudba a tanec sú jediné veci, prostredníctvom ktorých vieme zabudnúť na naše ťažkosti. A samozrejme, tancujeme viac, od útleho detstva až po starobu. Lepšie či horšie, neviem. Verím, že tanec nie je o tom, ako dobre sa hýbete alebo koľko krokov ovládate. Je to o tom, koľko energie viete dostať z hudby a ako šťastne sa pri tom cítite. Existuje jedno pekné príslovie: „Nie som najlepší tanečník na svete, ale keď tancujem, cítim sa najlepšie na svete.“Čo si myslíš o slovenských chlapoch? Myslíš si, že by sa mali viac uvoľniť, aby sa osmelili a začali viac holdovať tancu? 

Myslím, že je to myslením, mnoho mužov si myslí, že tanec je len pre ženy. Myslím, že muži by si mali uvedomiť, že veľmi veľa krásnych žien tancuje a hľadá tanečných partnerov. Mali by si viac uvedomiť, že muž, ktorý vie tancovať, vyzerá príťažlivejšie, sebaistejšie, sexi a viac MACHO.  To je to, čo ženy na mužoch milujú.

Ako si sa dostal k Zumbe? Cvičí sa Zumba aj v Peru?   

Zumba začala len pred cca. 12 rokmi, ale už dlho predtým v Peru a Latinskej Amerike sme cvičili na tento štýl. Ale pod inými názvami – Latino tanec, Latino Aerobic... Mohli ste to vidieť v školách, na párty, v telocvičniach, takže začal som s tým v škole, neskôr v telocvični, na diskotéke... ale toto nebolo len v Latinskej Amerike. Až pokým nevznikol názov „Zumba“ a stal sa známym po celom svete.

Predpokladáme, že Levice navštíviš po prvýkrát. Čo by si odkázal všetkým ľuďom, ktorí sa na Kubánsku Zumba noc chystajú?   

Áno, do Levíc prídem po prvýkrát. Myslím si, že je to skvelá udalosť, ktorú by nemali zmeškať. Milovníci Zumby, prerušte všetko, čo práve budete robiť, príďte a zabavte sa! Naozaj sa veľmi teším a urobíme pre váš všetko aby ste mali perfektnú párty. Ďakujem a vidíme sa tam!

Josému ďakujeme za rozhovor a už sa na ňho veľmi tešíme Smile A čo vy?

Viac informácií o Kubánskej Zumba noci v Leviciach nájdete tu (KLIK)