Zumba na DVD?

Aj Vás láka vyskúšať Zumbu, ale hanbíte sa ukazovať svoje natriasajúce telo pred ostatnými cvičiacimi? S touto myšlienkou si väčšina ľudí objedná Zumba DVD s domnením, že zažije to, čo sa v každom popise o Zumbe dočíta. Ale to je omyl! 

Keď vložíte DVD do prehrávača, síce Vás strhne skvelá latinsko-americká hudba a prekrásne pohyby inštruktorov, dobrovoľne však prichádzate o tú neopakovateľnú atmosféru, ktorú zažijete len na hodine Zumby. Stráca sa motivácia pracovať na sebe, pretancovať celú hodinu, únava prichádza podstatne skôr a ani sa nenazdáte, stláčate tlačidlo STOP na ovládači a vyčerpaný odchádzate.

Zo Zumba hodiny sa neodchádza, 60 minút uplynie a vy si ani neuvedomujete, že je koniec. V telocvični sa zídu nielen všetky vekové kategórie, ale i váhové. Či už máte 50 kíl, alebo 100, na hodine Zumby sa cvičí s radosťou a bez hanby. V obývačke nevyťažíte z cvičenia ani 20 % oproti tomu čo v telocvični. Na maximálny výkon sa najlepšie dokážete povzbudiť jedine v skupine.

Zumba DVD


Je síce pohodlnejšie zacvičiť si doma, bez toho aby človek musel prejsť čo i len pár krokov do telocvične, avšak skutočnú Zumbu doma nezažijete!

Výhody DVD

 

  • Cvičenie v pohodlí domova
  • Nikto sa na vás nepozerá

 

Neýhody DVD
  • Výkon, ktorý podáte v telocvični sa s výkonom v obývačke nedá porovnať 
  • Únava prichádza podstatne skôr oproti cvičeniu s davom
  • Príležitosť porozprávať sa s priateľmi, spoznať nových ľudí - toto Vám cvičenie v obývačke neponúkne
  • Nutnosť kupovať neustále nové dvdčka
  • Pri cvičení doma zažijete zo skutočnej Zumby len slabý odvar


Na našej stránke v sekcii Zumba videá nájdete ukážkové videá, ako to na hodine Zumby vyzerá. 

Cvičenie Zumba si môžete vyskúšať v Bratislave v Ružinove a v Leviciach – termíny. Tak čo, odoláte? :)

PS: Zaujímavé môže byť cvičenie s pomocou konzoly XBOX a zariadenia Kinect, ktoré sníma vaše pohyby a usmerňuje vás pri cvičení Zumby. Ale čo keď vás všetky pesničky omrzia?  Smile