Ako je Barborka vďaka našej Zumbe o krok bližšie k vysnívanej postave

Aj keď zumbujem len dva mesiace, veľký výsledok ešte nie je extra vidieť, no ja to cítim!. Predovšetkým to cíti moje telo. Okrem toho, že som za necelé 2 mesiace schudla 8 kíl, zmenila mi Zumba predovšetkým môj život.

Celý život som mala problém s tým, "ako vyzerám". Skúšala som rôzne diéty, ale nič nevydržalo večne. Navštevovala som rôzne fitness centrá, ale vždy som tam chodila s tým, že "OCH, nechce sa mi" :) Až jedného dňa, mi kamarátka napísala, poď vyskúšame zumbu. Prvá reakcia bola "Neblázni, to bude riadna hanba".

Musím povedať, že sama by som nikdy v živote nezačala chodiť, keby nebolo mojej kamarátky Lucky Smile (PS: nemyslím našu super trénerku Lucku, ale moju najlepšiu bývalú spolubývajúcu). Smile

Mimochodom, keď už som pri našej trénerke, musím povedať, že som mala možnosť spoznať

niekoľko trénerov za svoj život, ale takúto osobu, ktorú už na kilometer vyžaruje pozitívnu energiu som objavila až na Zumbe ne Nevädzke. Zhrniem to do jedného slova, je proste SUPER :) To je aj jeden z dôvodov, prečo na zumbu chodím. Pretože, určite každý z nás vie, že mať dobrého trénera vyžarujúceho také pozitívum je to najdôležitejšie.

Vrátim sa k môjmu príbehu.

Kamarátka ma nakoniec presvedčila a tak sme Zumbu vyskúšali. Na prvej hodine to bolo hrozné, pretože som neovládala kroky a musím povedať, keby nebolo kamarátky Lucky, asi by som znovu nešla. Po týždni sme sa kroky pomaly učili a už to išlo samoSmile.

Dnes tomu budú pomaly dva mesiace, čo navštevujem Zumbu a zamilovala som si ju natoľko, že musím chodiť 3x do týždňa. Ak sa stane, že niekedy vynechám, som strašne sklamaná, ale bohužiaľ niekedy to nejde. Niekedy má človek aj iné povinnosti, ktorým sa nevyhne. No snažím si to všetko organizovať tak, aby som Zumbu stíhala až 3x do týždňa. Musím poznamenať, že by som zvládla aj každý deň Smile.

Zumba mi priniesla (okrem toho, že sa vďaka schudnutým 8 kilám konečne dostávam k vysnívanej postave - podotýkam len dostávam, pretože plánujem schudnúť ešte raz toľko ! :)) aj nové priateľstva a príjemne strávené chvile, ktoré sa s fitness nedajú porovnať.

Vďaka zumbe som šťastnejšia a dúfam, že to tak ostane.

-Barbora Macánková-