Ďalší Zumba príbeh - Ako Soňa schudla 6 kíl za 2 mesiace

Prečítajte si ďalší príbeh z nášho seriálu "Zumba príbehy". Tento nám zaslala Soňa, ktorú osobne stretávame na hodinách Zumby v Bratislave.

"Som jedna z množstva dievčat (žien), ktoré majú veľké predstavy, ale málo pevnej vôle a odvahy (teda aspoň do nedávna tomu tak bolo). Vždy som závidela postavy chudým ženám, no nikdy som neskúsila urobiť prvý krok k tomu, aby som aspoň trošku vyzerala ako ony.

Nechcem tým povedať, že som bola obézna, ale predstava o mojom telesnom vzhľade bola predsa len iná.

Už na základnej škole som patrila k tým najvyšším a tak trošku robustnejším dievčatám. Takto sa to so mnou

ťahalo aj na strednej škole a skončilo až nedávno, práve vtedy, keď som na Internete zbadala cvičenie Zumby. Už v ten deň som bola skalopevne rozhodnutá, že je čas niečo zmeniť.

Čo ma tak rýchlo presvedčilo??? Jeden veľmi príjemný telefonát s Luckou. A tak som šla do toho. Prišla som, videla som, skúsila som. Na tento deň nikdy nezabudnem. Ráno som mala pocit, akoby ma v noci niekto zmlátil. Bolelo ma celé telo, každý kĺbik, každý sval. Ani opísať neviem tento stav, takú svalovicu som ešte nikdy nemala. Ale stálo to za to. Od vtedy chodím na zumbu pravidelne 2x do týždňa alebo vždy keď si nájdem čas.

Priznám sa, vyskúšala som viaceré inštruktorky Zumby, aby som mohla porovnávať. A práve vďaka tomu teraz viem, že zo všetkých mi najviac pozitívnej energie odovzdáva Lucka. Je to milé, veselé žieňa, ktoré si možno ani neuvedomuje ako nenásilne a v dobrom slova zmysle pôsobí na krehkú ľudskú psychiku. Vďaka nej sa vo mne prebudila ,,brzda´´ ktorá mi už viac nedovoľuje tlačiť do seba zbytočné sladkosti, prejedať sa a odblokovala chuť do športovania.

Keď mám teda prehodnotiť výsledky a celkový efekt po Zumbe, jednoznačne môžem povedať, že som nad mieru spokojná sama so sebou. Prečo??? Nuž počas 2 mesiacov pomerne aktívneho zumbovania a trochu zmenenej životosprávy som schudla 6 kíl. No nieje to super? Možno si niekto z vás povie ,,tak málo, veď iné schudli viac". Ale mňa aj táto skutočnosť veľmi teší a dodáva mi motiváciu do ďalšieho sebaskrášľovania.

Nakoľko mám prevažne sedavé zamestnanie, Zumba sa stala neodmysliteľnou súčasťou môjho života, je mojou drogou! Budem sa teda snažiť robiť všetko pre to, aby som Zumbou využila čo najviac voľného času.

Zumbe okrem iného vďačím aj za to, že sa cítim ľahšie, lepšie, viac a častejšie sa usmievam a som obdarená zázračnou energiou, vďaka ktorej lepšie znášam problémy každodenného života.

A čo by som chcela odkázať ženám, ktoré sa hanbia za to, ako vyzerajú?: "Milé dievčatá a dámy, hlavne vydaté, všetko, čo robíte pre svoje deti, pre manželov a pre domácnosť, robíte preto, že musíte. No Zumba je niečo, čo budete robiť preto, že to chcete. Tak naberte odvahu ako ja a -hurá do toho-. Zahoďte aspoň na chvíľku svoje starosti a príďte načerpať radosť, elán a energiu, lebo tohto tu máme naozaj dostatok pre všetkých. Staňte sa jednými z nás a rozšírte našu veľkú ,-rodinu-. Čaká tu na Vás Lucka s veľkým srdiečkom a všetci tí, ktorý neodolali, prišli a tak skoro neodídu.".    

-Soňa Podolcová-