Ako sa naša Zumbáčka Linda zamilovala do Zumby

Už ako malá som bola veľmi živé dieťa, stále som pobehovala, milovala som bláznenie sa na ihrisku... a v neposlednom rade, vždy keď na MTV bežala nejaká z mojich obľúbených pesničiek, mala som obrovskú radosť a začala som tancovať. Innocent. Keď však prišiel čas zvoliť si akému tancu sa budem venovať, nevedela som čo si mám vybrať...

Keď som mala štyri roky a nadváhu, mama ma prihlásila na ľudové tance. Zo začiatku ma to bavilo, ale pomaly postupne som strácala záujem a motiváciu. Neskôr som začala ešte aj chorľavieť a po dvoch rokoch chodenia-nechodenia som s ľudovkami nadobro skončila.

Potom prišla škola a keďže som bola odmalička veľmi tvorivá, zamerala som sa na niekoľko rokov len na výtvarnú. V štvrtej triede, tuším to bolo tiež pod vplyvom

fascinujúcich hudobných videoklipov, vo mne znovu zahorela túžba tancovať, no tento krát som už presne vedela čo chcem a dala som sa na hip-hop. Ani tam som sa však dlho neudržala, pretože naša mladá trénerka odišla do zahraničia. S hip-hopom som to o pár rokov skúsila ešte raz, no tam naša trénerka uprednostňovala skôr disko. Síce ma to bavilo, ale niečo tomu stále chýbalo... v žiadnom z týchto tancov nebola tá iskra, ktorá by ma hnala vopred a prinášala mi pocit radosti a uvoľnenia.Veci sa začali meniť v prvej triede na gymnáziu, keď sa aj na Slovensku vo veľkom začala šíriť Zumba. Z každej strany sa mi tlačil do očí nejaký plagát označujúci Zumbu za svetový hit, ktorý chytí každého. Bola som zvedavá, ako taký tanec môže vyzerať, až som jedného dňa, zhodou okolností tiež na MTV Laughing, videla reklamu na sadu zumba DVD, ktorá pomáha CHUDNÚŤ NEUVERITEĽNE RÝCHLO A ZÁBAVNE. To bolo to, čo ma najviac zaujalo, keďže som stále nedosiahla svoj celoživotný sen – schudnúť.

Na najbližšie Vianoce sme dostali Zumba knihu aj s DVD-čkom so základnými krokmi, ktorá definitívne spečatila môj osud. Na nový rok sme začali aj so sestrou chodiť na Zumbu, z ktorej som pravidelne prichádzala spotená ako nikdy a s pocitom, akoby som sa práve vrátila z dovolenky. Konečne som našla ten tanec, ktorý som po celý život hľadala, ten, ktorý ma napĺňa energiou a radosťou zo života!

Žiaľ, moja radosť netrvala dlho a aj túto Zumbu zrušili. K ďalšej sme sa dostali minulé leto na dovolenke a po návrate som sa definitívne rozhodla, že už sa musím dokopať k tomu, aby som zase začala na nejakú chodiť. Vybrala som si tú najbližšiu a na tú chodím dodnes – s Luckou. Teraz už nie preto, lebo je najbližšie, ale preto, lebo je najlepšia. Zistila som totiž, že Zumba môže byť ešte úžasnejšia, keď je aj inštruktorka taká skvelá. SmileNo a nakoniec, Zumba v kombinácii s behom a upravením jedálnička mi pomohla a stále pomáha chudnúť. Už som veľmi blízko k cieľu a verím, že Zumba mi ho čoskoro pomôže dosiahnuť. Je to jednoducho liek na všetko! Smile.